Sokólski Ośrodek Kultury

Formy działalności WKK:

-       dziecięce koło plastyczne

-       zespół wokalny „Razem”

-       festyny plenerowe

-       imprezy okolicznościowe

-       bele sylwestrowe

-       turnieje i mecze bilarda oraz tenisa stołowego

-       wynajmy sali na spotkania rodzinne

W budynku Klubu mieści się: Filia Biblioteki Publicznej w Sokółce oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

 

Historia Wiejskiego Klubu Kultury w Starej Kamionce

Wiejski Klub Kultury w Starej Kamionce oddano do użytku w 1991 r. Inwestorem budowy był Sokólski Ośrodek Kultury, natomiast część prac budowlanych wykonali w czynie społecznym mieszkańcy Kamionki.

Klub jest jedną z placówek Sokólskiego Ośrodka Kultury upowszechniającą kulturę w środowisku wiejskim. Działania skierowane do różnych grup wiekowych prowadzą instruktorzy: Jolanta Żółtko i Dorota Panasiuk.

W 2007 r. przeprowadzono generalny remont placówki dzięki środkom unijnym. 

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, Priorytet 2 – „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, Działanie 2.3 – „Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego”.

WKRÓTCE

Spektakl teatralny i koncert z okazji Dnia Dziecka


3 czerwca 2017 /sobota/ godz. 12:00, kino "Sokół"- zapraszamy na spektakl teatralny oraz koncert w wykonaniu dzieci. Wstęp na podstawie wejściówek.

>> czytaj więcej >>

"Allo Allo" - zabawny spektakl teatr T-3


8 czerwca 2017 r. /czwartek/ godz. 18:00 Kino Sokół - zapraszamy na pełen humoru spektakl teatralny w wykonaniu teatru T-3. Wstęp wolny!

>> czytaj więcej >>

KONCERT na Dzień Matki


29 maja/poniedziałek/ o godz. 17:30 serdecznie zapraszamy do kawiarni Lira Sokólskiego Ośrodka Kultury na koncert z okazji Dni Matki. Wstęp wolny!

>> czytaj więcej >>

WYSTAWA: Zakładki do książek


  Muzeum Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Życie codzienne z książką - zakładki z kolekcji Ewy Krychniak”. Otwarcie wystawy odbędzie się w [ ... ]

>> czytaj więcej >>

ROCKalizacja- nauka gry na instrumentach


Zapraszamy młodzież na zajęcia nauki gry na : gitarze elektrycznej, basowej, perkusji oraz lekcje vocalu rockowego i rozrywkowego odbywające się w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

>> czytaj więcej >>