Sokólski Ośrodek Kultury

Formy działalności WKK:

-       dziecięce koło plastyczne

-       zespół wokalny „Razem”

-       festyny plenerowe

-       imprezy okolicznościowe

-       bele sylwestrowe

-       turnieje i mecze bilarda oraz tenisa stołowego

-       wynajmy sali na spotkania rodzinne

W budynku Klubu mieści się: Filia Biblioteki Publicznej w Sokółce oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

 

Historia Wiejskiego Klubu Kultury w Starej Kamionce

Wiejski Klub Kultury w Starej Kamionce oddano do użytku w 1991 r. Inwestorem budowy był Sokólski Ośrodek Kultury, natomiast część prac budowlanych wykonali w czynie społecznym mieszkańcy Kamionki.

Klub jest jedną z placówek Sokólskiego Ośrodka Kultury upowszechniającą kulturę w środowisku wiejskim. Działania skierowane do różnych grup wiekowych prowadzą instruktorzy: Jolanta Żółtko i Dorota Panasiuk.

W 2007 r. przeprowadzono generalny remont placówki dzięki środkom unijnym. 

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, Priorytet 2 – „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, Działanie 2.3 – „Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego”.

WKRÓTCE

Wianki w noc świętojańską


W sobotę dnia 24 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy nad Zalew w Sokółce na festyn z okazji powitania lata "Wianki w noc świętojańską". W ramach wydarzenia odbędzie się Białoruski Festyn Ludowy.

>> czytaj więcej >>

ROCKalizacja- nauka gry na instrumentach


Zapraszamy młodzież na zajęcia nauki gry na : gitarze elektrycznej, basowej, perkusji oraz lekcje vocalu rockowego i rozrywkowego odbywające się w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

>> czytaj więcej >>

Teatr amatorski "Coś" i "Ktoś" zaprasza Cię!


Młodzieżowy teatr amatorski "Coś" oraz dziecięcy teatr "Ktoś" działające pod kierunkiem Michała Gieniusza rozpoczęły kolejny sezon działalności.

>> czytaj więcej >>