Sokólski Ośrodek Kultury

b_150_100_16777215_00_images_kino_2012.jpg

Historia Kina "Sokół"

W latach 30 mieszkańcy Sokółki i okolic mogli korzystać z seansów filmowych w kinie „Pallace”, które mieściło się przy ulicy plac Kościuszki. W latach 50 kino zmieniło swoją nazwę na „Kłos”  i podlegało pod Zarząd Kin w Białymstoku. Kino ,, Kłos’’ funkcjonowało do 1969 roku, w tym okresie najczęściej było okupowane przez „ludzi władzy”. Wśród nich można było znaleźć działaczy partyjnych, radnych albo kierowników państwowych przedsiębiorstw. Jednocześnie w tym okresie przy kinie stacjonarnym funkcjonowało również kino objazdowe obsługujące cały powiat sokólski i dąbrowski.

W 1969 roku zostało oddane do użytku kino-teatr pod nazwą "Sokół". W latach 70 zainteresowanie Kinem wśród społeczności w całym Kraju było bardzo duże, Kino w Sokółce miało salę widowiskowa na 256 miejsc, kabinę projekcyjną, która posiadała dwa aparaty z lampą ksenonową i odczytem dźwięku na podczerwień a filmy wyświetlane były w różnych formach: panorama, kaszeta i standard.
Od lat dziewięćdziesiątych kino jest jedną z placówek podlegających Sokólskiemu Ośrodkowi Kultury.


W 2010 roku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 oraz dużym zaangażowaniem Lokalnych Władz rozpoczął się remont Kina ,, Sokół’’. Zmodernizowanie oraz unowocześnienie obiektu oraz terenu wokół zakończono w lutym 2014 roku i kosztowało 4,76  mln zł, z czego prawie 3 mln to dofinansowanie ze środków unijnych.

Została odnowiona przednia elewacja z kontrastującym napisem. Wymieniono szklane witryny i przebudowano schody, które są podświetlane. Najwyższą jakość projekcji zapewnia sala wyposażona w system dolby digital oraz cyfrowy projektor pozwalający na oglądanie seansów w technologii 3D.

Kino jest dostępne dla osób niepełnosprawnych (odpowiedni podjazd, toalety, miejsca na Sali Kinowej przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich).

W kinie odbywają się:

- seanse wieczorne;

- seanse poranne (organizowane) dla przedszkoli i szkół;

- seanse dodatkowe: np. na Walentynki, Dzień Wiosny, Dzień Dziecka i Mikołajki, z okazji ferii letnich i zimowych;

- seanse kina letniego;

- występy estrad i kabaretów, spotkania, akademie, prelekcje, koncerty, spektakle teatralne

 

 Kontakt:

ul. Plac Kościuszki 24

16-100 Sokółka

tel. 85 711 25 40

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do odwiedzenia strony kina: http://kino.sokolka.com/. zawierającej  aktualny REPERTUAR

 

WKRÓTCE

Studio Poezja zaprasza na KONCERT


30 lipca /niedziela/ 2017 godz. 16:00 Kino "Sokół" - KONCERT najpiękniejszych utworów z musicali autorstwa Franka Wildhorna. Wstęp wolny! Wystąpią młodzi artyści ze Studio Poezja pod kierunkiem Krzysztofa Zalewskiego. Najpiękniejsze utwory [ ... ]

>> czytaj więcej >>

DNI SOKÓŁKI 2017 Zapraszamy!


9-11 czerwca 2017 Dni Sokółki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz do udziału w wydarzeniach sportowych, artystycznych i koncertach!

>> czytaj więcej >>

ROCKalizacja- nauka gry na instrumentach


Zapraszamy młodzież na zajęcia nauki gry na : gitarze elektrycznej, basowej, perkusji oraz lekcje vocalu rockowego i rozrywkowego odbywające się w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

>> czytaj więcej >>