Sokólski Ośrodek Kultury

Historia Kina "Sokół"

W latach 30. ubiegłego stulecia mieszkańcy Sokółki chodzili na seanse do kina „Pallace”, które prowadziła Pani Pawłowska. W owym czasie mieściło się ono przy placu Kościuszki.

 

W latach 50. Kino zmieniło swoją nazwę na „Kłos”  i podlegało pod Zarząd Kin w Białymstoku. Funkcjonowało ono do 1969 roku. Przy kinie stacjonarnym funkcjonowało również kino objazdowe obsługujące powiat sokólski
i dąbrowski.

 

24 kwietnia 1969 roku zastało oddane do użytku kino- teatr „Sokół”, którego kierownikiem w tamtym czasie był Stanisław Zajczyk.

 

W kinie odbywają się:

-          seanse wieczorne,

-          seanse poranne (organizowane) dla przedszkoli i szkół

-          seanse dodatkowe: np. na Walentynki, Dzień Wiosny, Dzień Dziecka i Mikołajki,

-          seanse podczas ferii letnich i zimowych.

 

Oprócz projekcji w kinie odbywają się również występy estrad i kabaretów m. in. Teatr Narodowy z Wrocławia im. Adama Mickiewicza, Estrada „Joanna” z Kielc oraz kabarety: „Pod Wydrwigroszem”, „OTTO”, „Ani Mru Mru”, Jan Pietrzak i Tadeusz Drozda.

 

Na scenie kinowej wystąpili m. in. Czesław Niemen, Irena Santor, Hanna Bielicka, Jerzy Połomski, Violetta Villas, Stan Borys, Piotr Szczepanik, Janusz Laskowski, „Tercet Egzotyczny”, Zespół „Roma”, „Kasa Chorych”, „2 plus 1”.

 

Sala kinowa wykorzystywana jest na różnego rodzaju spotkania, akademie, prelekcje i koncerty. Co roku odbywa się tam Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Największą frekwencją cieszyły się filmy „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana oraz „Pasja” Mela Gibson’a.

W sierpniu 2012 roku zakończył się pierwszy etap remontu obejmujący zewnętrzną część kina oraz uliczki.

 Kino "Sokół" po generalnym remoncie ruszyło 28 lutego! Zapraszamy!

Zapraszamy do odwiedzenia strony  http://kino.sokolka.com/. zawierającej  aktualny REPERTUAR

 

WKRÓTCE

Spektakl teatralny i koncert z okazji Dnia Dziecka


3 czerwca 2017 /sobota/ godz. 12:00, kino "Sokół"- zapraszamy na spektakl teatralny oraz koncert w wykonaniu dzieci. Wstęp na podstawie wejściówek.

>> czytaj więcej >>

"Allo Allo" - zabawny spektakl teatr T-3


8 czerwca 2017 r. /czwartek/ godz. 18:00 Kino Sokół - zapraszamy na pełen humoru spektakl teatralny w wykonaniu teatru T-3. Wstęp wolny!

>> czytaj więcej >>

KONCERT na Dzień Matki


29 maja/poniedziałek/ o godz. 17:30 serdecznie zapraszamy do kawiarni Lira Sokólskiego Ośrodka Kultury na koncert z okazji Dni Matki. Wstęp wolny!

>> czytaj więcej >>

WYSTAWA: Zakładki do książek


  Muzeum Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Życie codzienne z książką - zakładki z kolekcji Ewy Krychniak”. Otwarcie wystawy odbędzie się w [ ... ]

>> czytaj więcej >>

ROCKalizacja- nauka gry na instrumentach


Zapraszamy młodzież na zajęcia nauki gry na : gitarze elektrycznej, basowej, perkusji oraz lekcje vocalu rockowego i rozrywkowego odbywające się w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

>> czytaj więcej >>