Sokólski Ośrodek Kultury

b_150_100_16777215_00_images_SAM_7462.jpg

„Pożegnanie Lata- Bardzo Dziki Wschód”- to impreza, która odbyła się w niedzielę 1 września 2013 r na Stadionie miejskim OSiR w Sokółce. Przekorna nazwa, kojarząca się z Dzikim Zachodem miała zachęcić do zabaw właśnie w tym  klimacie a jednocześnie wszystkie punkty programu podkreślały, że nasz położenie i na wschodzie kraju, i na wschodzie Europy przyciąga swą oryginalnością.

 

Jako organizatorzy postaraliśmy się, aby tego dnia ze wszystkich atrakcji można było korzystać nieodpłatnie. J tak wszystkie zawody:  rodeo na sztucznym byku, rzuty lassem, płukanie złota, siłowanie się na rękę, dojenie sztucznej krowy odbywały się w różnych kategoriach wiekowych a kończyły nagrodami. Spora grupa zwycięzców przechadzała się w zdobytych bandamach i kowbojskich kapeluszach.

Każdy chętny mógł spróbować także  swoich sił w lepieniu garnków z gliny. Siedzenie za kołem garncarskim, własnoręcznie ulepiony kubek i pokaz wypalania gliny w piecu gromadziły sporą widownię przez całe popołudnie.

Wręcz oblegana i ciągle wypełniona uczestnikami festynu, ulicami Sokółki jeździła kolejka. Przez okienka pociągu wystawały roześmiane buzie dzieciaków a wiatr smagał je podmuchem ciepłego niedzielnego powietrza.

Porcje uśmiechu dorosłym zapewnił Kabaret „Widelec” a najmłodszym plac zabaw, gdzie nieodpłatnie mogli skorzystać z takich zabaw jak: zorbing czyli toczenie się w wielkiej kuli, skoki na trampolinie, zjeżdżalnie, pompowana góra wspinaczkowa. Niemal wszystkie dziecięce buzie były kolorowo radosne lub czasem sympatycznie przerażające  po odwiedzeniu kącika malowania twarzy.

Taneczne show dały dwie grupy taneczne. Formacja “Kadryl”- prezentująca najwyższy poziom tanecznych umiejętności. Zespół, który podbił serca telewidzów występując w programie “Got to dance- Tylko taniec”. Pokaz akrobatyki i braek dance w wielkiej tanecznej mistyfikacji zaprezentował “Dom Latających Tancerzy” z Białegostoku. Porywający taniec, zniewalająca fabuła i porażające kostiumy dały stu procentowe show.

Muzyczne punkty programu podkreśliły nasze przywiązanie do tradycji ( ludowy i biesiadny repertuar Kapeli Mundka), osadzenie w kulturze słowiańskiej ( folkowo brzmiący Tygiel Folk Band) oraz znajomość rozrywkowej muzyki świata (najpopularniejsze kowery polskie i zagraniczne w żywiołowym wykonaniu zespołu Flink).

WKRÓTCE