Sokólski Ośrodek Kultury

Kolejny raz w sokólskim kinie "Sokół" rozbrzmiewały kolędy i pastorałki różnych kultur. O narodzeniu Jezusa Chrystusa opowiadały pieśni wykonywane w języku polskim, starocerkiewnosłowiańskim, białoruskim, rosyjskim, ukraińskim. Na scenie zaprezentowały się chóry i zespoły z Sokółki, Krynek oraz Grabówki a także z Grodna.

     Kolędy królują w skarbcu polskiej kultury obok takich dzieł jak mickiewiczowski Pan Tadeusz czy chopinowskie mazurki. Te pieśni są kochane i szanowane przez naród polski. Przekazywane z pokolenia na pokolenie stały się stały się cenioną częścią narodowej duszy.

    Podczas koncertu kulturę i tradycję katolicką reprezentowały chóry: Sokólskie Wrzosy pod dyrekcją Piotra Czeczota oraz Chór Parafii WNMP w Sokółce pod kierunkiem Krzysztofa Zalewskiego.

    Prawosławie jako nierozerwalna część kultury polskiej i wyraźny element lokalnej społeczności również kultywuje tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Swoje kolędy zaprezentowali: Chór Parafii Prawosławnej pw. Aleksandra Newskiego w Sokółce pod kierunkiem Michała Fidziukiewicza, Chór Parafii Prawosławnej p.w. Narodzenia NMP w Krynkach pod dyrekcją Jolanty Horosz oraz Prawosławny Chór Rodzinny Stebło.

Gościem wydarzenia był Zespół muzyki folkowej ukraińskiej i białoruskiej ze Wspólnoty Ukraińców w Grodnie - "Barwinok", który urozmaicił koncert różnorodnymi pieśniami i barwnymi opowieściami.

   Pełna sala zadowolonej publiczności oraz wiele chętnych do zaprezentowania się zespołów dowiodły, że wydarzenie jest potrzebne i wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Sokółki.

WKRÓTCE

Studio Poezja zaprasza na KONCERT


30 lipca /niedziela/ 2017 godz. 16:00 Kino "Sokół" - KONCERT najpiękniejszych utworów z musicali autorstwa Franka Wildhorna. Wstęp wolny! Wystąpią młodzi artyści ze Studio Poezja pod kierunkiem Krzysztofa Zalewskiego. Najpiękniejsze utwory [ ... ]

>> czytaj więcej >>

DNI SOKÓŁKI 2017 Zapraszamy!


9-11 czerwca 2017 Dni Sokółki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz do udziału w wydarzeniach sportowych, artystycznych i koncertach!

>> czytaj więcej >>

ROCKalizacja- nauka gry na instrumentach


Zapraszamy młodzież na zajęcia nauki gry na : gitarze elektrycznej, basowej, perkusji oraz lekcje vocalu rockowego i rozrywkowego odbywające się w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

>> czytaj więcej >>