Sokólski Ośrodek Kultury

15 stycznia 2017, od godz. 15:00 do 20:00 w Kinie "Sokół" w Sokółce odbył się finałowy KONCERT na rzecz WOŚP. Wolontariusze do pusze, goście koncertu oraz licytujący łącznie zebrali kwotę 15.547, 01 zł oraz 25 Euro.

 

           Tego dnia, podobnie jak w wielu miastach Polski i za granicą, od rana na ulicach  wolontariusze zbierali pieniądze do puszek

W tym roku 25 Finałowi przyświecało hasło:

Gramy dla dzieci i seniorów!

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Sztab w Sokółce, utworzony został przy Sokólskim Ośrodku Kultury.

  Podczas koncertu na scenie kina zaprezentowali się:

- zespół taneczny "Kadryl"

- chór z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce

- zespół wokalny "Miniatura" z Gimnazjum nr 1 w Sokółce

- Rockalizacja - występy zespołu uczniów

-"Projekcja" - koncert rock&roll

Podczas trwania koncertu odbywały się licytacje gadżetów WOŚP oraz rzeczy ofiarowanych przez darczyńców. Niektóre przedmioty zyskały zawrotne, zaskakująco wysokie kwoty jak np. koszulka WOŚP za 300 zł, orkiestrowy kubek za 250 zł, serduszko - magnes 200 zł. Ogólna kwota pozyskana z licytacji to ponad 4.000 zł!

W holu kina można było oglądać militaria i replik broni. Stoisko zorganizowane przez sokólską drużynę AIR SOFT

Wolontariusze, którzy od wczesnych  godzin porannych pojawili się w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta zbierali do puszek i drobne wpłaty i całkiem spore sumy. W jednej z puszek uzbierało się ponad 2 tysiące złotych. W zbiórce do puszek wspierały  też konie ze Stadniny Koni w Kraśnianach.

   Do późnych godzin wieczornych trwało liczenie pieniędzy. Do banku sztab w Sokółce przekazał łączną kwotę 15.547, 01 zł oraz 25 Euro.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów:

GS Samopomoc Chlopska w Sokółce, Sadrol, Piekarnia Szomko oraz Piekarnia Marwibog.

 

Zdjęcia: Michał Kułakowski oraz SOK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WKRÓTCE