Sokólski Ośrodek Kultury

6 stycznia 2017 r. w Święto Trzech Króli, w Polsce już po raz ósmy, a w Sokółce po raz drugi, Orszak Trzech Króli wyruszył ulicami naszego miasta.  Była to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzies tworzą to niezwykłe przedstawienie.

 

         Sokólski Orszak Trzech Króli zawiązał się o godz. 11:30 na placu przed Kinem "Sokół". Stąd, po błogosławieństwie, wyruszyli trzej królowie i ich kolorowe orszaki, aniołowie, pastuszkowie i wszyscy wierni. Na kolejnych stacjach zaprezentowane były sceny przygotowane przez uczniów sokólskich szkół. Ulicznym jasełkom towarzyszył śpiew kolęd. Po przyjściu do Kościoła Św. Antoniego orszaki, pasterze, wierni jak też włodarze naszego miasta złożyli pokłony i przyniesione dary. Burmistrz Sokółki klękając przed żłóbkiem Jezusa zawierzyła Mu wszystkich mieszkańców Sokółki. O godzinie 13:00 w Kościele Św. Antoniego została odprawiona Msza św, podczas trzej Królowie, rozmawiając z dziećmi, odegrali ważną rolę.
Wszyscy uczestnicy Orszaku Trzech Króli otrzymali kolorowe korony oraz śpiewniki. 

W imieniu organizatorów: Sokólskiego Ośrodka Kultury, Burmistrz Sokółki- Ewy Kulikowskiej oraz Parafii Św. Antoniego w Sokółce składamy serdeczne podziękowania:

- uczniom, nauczycielom, dyrektorom szkół oraz katechetom, księżom i siostrom zakonnym, którzy wzięli czynny udział i odpowiedzialność za przygotowanie Orszaku:

Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce, Gimnazjum nr 1 w Sokółce, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół szkół Rolniczych w Sokółce.

Dziękujemy również: Ruchowi Eucharystycznemu Młodych , Scholi młodzieżowej, ministrantom Parafii Św. Antoniego, służbom porządkowym za przygotowanie placów i dróg, służbom  bezpieczeństwa, pracownikom OSiR w Sokółce, wszystkim przyjaciołom za pomoc i wsparcie!

WKRÓTCE