Sokólski Ośrodek Kultury

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. godz. 16:00, Kawiarnia "Lira" odbył się wieczór poświęcony przedwcześnie zmarłemu poecie Andrzejowi  Wróblewskiemu, autorowi trzech tomików poetyckich:

„...dojrzeć to, czego oczy nie są w stanie zobaczyć” 2011 r.
„Most do jutra” 2013 r.
„Milczenie nocy” 2014 r.
a także tekstów piosenek i wierszy do fotografii Krzysztofa Frejusa w albumie „Zapomnimy, będziemy zapomniani”.

      Wspólną wędrówkę jego drogami, przez „piaszczyste sokólskie wzgórza”, do „drzew szczęśliwych”, wśród których „ptaki/ odmawiają/ dziękczynną modlitwę” rozpoczęliśmy odwiedzając miejsca poety- oglądając film  i fotografie ukazujące poetę oraz  jego życiową przestrzeń, słuchając wspomnień kobiety mu najbliższej. Podsumowania drogi artystycznej dokonała inna sokólska poetka - Leonarda Szubzda. Młodzież z Zespołu Szkół w Sokółce recytowała wiersze  Andrzeja Wróblewskiego.
Muzyczny portret poety wyśpiewał wieloletni przyjaciel, muzyk, kompozytor muzyki do tekstów poety- Adam Puciłowski
Krzysztof Frejus wspominał Andrzeja Wróblewskiego jako przyjaciela i współautora albumu „Zapomnimy, będziemy zapomniani”. Laurkę muzyczną przygotował zaś zespół poezji śpiewanej "Uzależnieni": Grzegorz Górski- gitara klasyczna i śpiew Agnieszka Kozakiewicz- fortepian i śpiew i Katarzyna Górska- gitara basowa.

     Wielu gości tego wieczoru z uwagą słuchało tekstów i wspomnień o poecie. Niektórzy zabrali głos, chcąc skierować swoje słowa do przyjaciół i najbliższych Andrzeja Wróblewskiego. To był bardzo emocjonalny wieczór, pełen ciepła we wspomnieniach ale i goryczy nad zbyt szybkim odejściem poety.

WKRÓTCE

Studio Poezja zaprasza na KONCERT


30 lipca /niedziela/ 2017 godz. 16:00 Kino "Sokół" - KONCERT najpiękniejszych utworów z musicali autorstwa Franka Wildhorna. Wstęp wolny! Wystąpią młodzi artyści ze Studio Poezja pod kierunkiem Krzysztofa Zalewskiego. Najpiękniejsze utwory [ ... ]

>> czytaj więcej >>

DNI SOKÓŁKI 2017 Zapraszamy!


9-11 czerwca 2017 Dni Sokółki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz do udziału w wydarzeniach sportowych, artystycznych i koncertach!

>> czytaj więcej >>

ROCKalizacja- nauka gry na instrumentach


Zapraszamy młodzież na zajęcia nauki gry na : gitarze elektrycznej, basowej, perkusji oraz lekcje vocalu rockowego i rozrywkowego odbywające się w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

>> czytaj więcej >>