Sokólski Ośrodek Kultury

W dniach 13-16.10.2016r. DKF Fantom zorganizował Kresowe Spotkania Filmowe, podczas których pokazano najnowsze kino polskie.

 

Wydarzenia rozpoczął koncert muzyczny w klimatach nawiązujących do klasyki rosyjskich bardów. Gościem wieczoru był aktor teatralny, filmowy a przede wszystkim charyzmatyczny pieśniarz Evgen Malinovskiy.Wykonał on utworów Wysockiego, Bułata Okudżawy oraz współczesne piosenki poetyckie polskie i rosyjskie.

    Drugi dzień Kresowy Spotkań Filmowych to prezentacja filmu pt. "Historia Roya". Jego reżyser - Jerzy Zalewski, rodem z kresów, pokazał tragiczną rzeczywistość powojenną w naszym kraju oraz losy zbrojnego podziemia polskiego, które niepogodzone z okupacją sowiecką stawiało zbrojny opór ówczesnej władzy. Gościem wieczoru był reżyser- Jerzy Zalewski, który po filmie rozmawiał z widzami.

    W czterodniowym wydarzeniu nie zabrakło też działań filmowych przeznaczonych dla najmłodszych widzów. W sobotę odbył się pokaz filmów dla dzieci, którego dopełnieniem były zajęcia ph. "Dziecięca wyobraźnia". Pod okiem Darii Chrzanowskiej ze Stowarzyszenia kreatorzy Rzeczywistości najmłodsi kinomani puścili wodze swojej fantazji , bawili się w filmowców rysując, wymyślając i opowiadając.

    W sobotę dorosli widzowie obejrzeli debiut Łukasza Grzegorzka "Kamper". To opowieść o współczesnych trzydziestolatkach, którzy z pozoru mają wszystko co jest im potrzebne. Jednak okazuje się, że ta lekkość życia ich przytłacza, nie pozwala dojrzeć, podejmować odpowiedzialne decyzje. Podczas dyskusji z reżyserem Łukaszem Grzegorzkiem okazało się jak różnie podchodzą do tego filmu ludzie młodzi i dojrzali widzowie.

    Na zakończenie kresowych spotkań widzowie obejrzeli komedię "Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" nawiązującą do klimatu lat 50-tych. Film pełen był dobrej muzyki z gatunku jazzu i swingu, zas wątek miłosny przeplatał się z kryminalnym. O kulisach powstania tego filmu opowiadał jego reżyser Janusz Majewski, który spotkał się z sokólskimi widzami.

    Na zakończenie Kresowych Spotkań Filmowych organizatorzy przygotowali poczęstunek w postaci rodzimych specjałów. Uczestnicy, kosztując smakołyków wymieniali się wrażeniami i refleksjami ze spotkań z twórcami i ich filmami.

WKRÓTCE

Studio Poezja zaprasza na KONCERT


30 lipca /niedziela/ 2017 godz. 16:00 Kino "Sokół" - KONCERT najpiękniejszych utworów z musicali autorstwa Franka Wildhorna. Wstęp wolny! Wystąpią młodzi artyści ze Studio Poezja pod kierunkiem Krzysztofa Zalewskiego. Najpiękniejsze utwory [ ... ]

>> czytaj więcej >>

DNI SOKÓŁKI 2017 Zapraszamy!


9-11 czerwca 2017 Dni Sokółki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz do udziału w wydarzeniach sportowych, artystycznych i koncertach!

>> czytaj więcej >>

ROCKalizacja- nauka gry na instrumentach


Zapraszamy młodzież na zajęcia nauki gry na : gitarze elektrycznej, basowej, perkusji oraz lekcje vocalu rockowego i rozrywkowego odbywające się w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

>> czytaj więcej >>