Sokólski Ośrodek Kultury

Muzeum Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury zaprasza do udziału w projekcie „Gdzie te Kobiety? Wyrysuj nieznane bohaterki”, działanie realizowane w ramach projektu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku „Podlaski Pomost Kultury”

, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura”, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.

Od września do końca października uczestnicy projektu „Gdzie te kobiety?”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce i sokólscy członkowie Stowarzyszenie UTW poznają mało znane sylwetki kobiet związanych lokalną historią. W ramach projektu odbędzie się:

  1. Spotkanie prezentujące wybrane bohaterki z sokólszczyzny – 22 września, godz. 16:00 (budynek Muzeum Ziemi Sokólskiej),

  2. Warsztaty komiksu, których celem będzie próba pokazania epizodu prezentującego wybraną postać kobiety związanej z lokalną społecznością w formie komiksowej - 24 września, godz. 10:00 (budynek Sokólskiego Ośrodka Kultury)

  3. Na zakończenie projektu odbędzie się wystawa prezentująca efekty warsztatów - 8 października, godz. 12:00 (Galeria „Za Lirą” Sokólskiego Ośrodka Kultury)

Warsztaty komiksowe poprowadzi twórca komiksowy - Jacek Frąś.

Jacek Frąś - Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, studiował także malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od dziecka miłośnik i rysownik komiksów. W 2001 roku zdobył - jako jedyny Polak - prestiżową nagrodę Prix Alph-Art Jeunes Talents na festiwalu komiksów w Angouleme (Francja), za komiks pt. Kaczka, opowiadający o Powstaniu Warszawskim i legendzie o Złotej Kaczce. Frąś jest laureatem wielu polskich nagród w dziedzinie komiksu. Zajmuje się również malarstwem olejnym (głównie portrety), ilustracją, plakatem i karykaturą. Praktykę zdobywał m.in. w Tokio, Nowym Jorku i Dubrowniku. Strony internetowe artysty: www.jacekfras.com oraz www.facebook.com/jacek.fras

(Źródło informacji: http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/jacek_fras)

 

WKRÓTCE