Sokólski Ośrodek Kultury

Od 5 do 15 lipca instruktorzy SOK prowadzili w Kawiarni Lira zajęcia otwarte dla dzieci w wieku 7-12 lat. Każdego dnia na dzieci czekały ciekawe i oryginalne propozycje zajęć. Liczebność grupy uczestniczącej w zajęciach wahała się między 45 a 60 osób. Przyjść mógł każdy, nawet młodsze dzieci pod opieką starszego rodzeństwa, rodziców lub dziadków.

 Udział w zajęciach był nieodpłatny.

    Codziennie dzieci uczestniczyły w zabawach, grach, zajęciach plastycznych i tańcach. Poznały nowe techniki plastyczne- np. wykonywanie papieru czerpanego czy rzeźba w glinie. Malowały ogromne kartonowe zamki, projektowały rycerskie herby czy też tworzyły niciane, ażurowe serduszka. Wśród integracyjnych tańców polubiły najbardziej Que Si Que No oraz tradycyjny , średniowieczny taniec pt. "Praczki". Ciekawe były także zajęcia dotyczące kultury rycerskiej oraz tradycyjnych miar i wag. Szerokim uśmiechem i niepohamowaną radością nagradzane były gry polegające na współzawodnictwie drużyn. Odbywały się one zarówno w sali jaki i na stadionie miejskim.

    Atrakcją tegorocznej akcji lato byli gości Sokólskiego Ośrodka Kultury biorący udział w programie AIESEC - największej organizacji studenckiej na świecie! W ramach tego programu odwiedzili nas studenci z Turcji oraz Hong- Kongu. Ali i Stefani opowiedzieli o swoich ojczystych krajach, obyczajach i modach w nich panujących. Porównywali style życia i kuchnie. Chętnie bawili się z dziećmi biorąc czynny udział we wszystkich zajęciach.

Z letniej akcji w SOK zadowoleni byli i instruktorzy, i uczestnicy! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

WKRÓTCE