Sokólski Ośrodek Kultury

Podczas zimowej, dwutygodniowej przerwy w nauce dzieci z naszego miasta uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Sokólski Ośrodek Kultury. Były zabawy, tańce, gry, filmy w kinie oraz ciekawe prace plastyczne.

     W  zajęciach przygotowanych przez SOK codziennie uczestniczyło około 40 dzieci. Były wspólne zabawy i gry. Wśród ulubionych trzeba wymienić „gazeciane pomysły” czy „sznurkową plątaninę”. Energii dodawały też najmłodszym tańce grupowe takie jak: tunak, country roads, fly i break mixer.

    Codziennie dzieci tworzymy małe dzieła plastyczne, które z dumą zabierały do domu. Wykonały miedzy innymi skarbonki i kalendarze. Hitem ostatniego dnia okazały się szmaciane lalki robione na wzór tradycyjnych „ziarnuszek”. Dziewczynki tworzyły damy, królewny i babule, chłopcy kreowali rycerzy, szlachciców i samurajów. Gałgankowe postaci zamieszkały w kartonowych domkach, pięknie wyposażonych i ozdobionych. Uczestnicy zajęć wykazali się ogromna pomysłowością i oryginalnością w tworzeniu tych prac. Na zaplanowany bal karnawałowy dzieci przygotowały samodzielnie piękne maski. Za zabawie kończącej feryjne atrakcje dzieci bawiły się doskonale. Były tańce, konkursy, zawody, zabawy oraz stoły pełne smakołyków.

    Fotorelacje doskonale oddaje atmosferę naszych spotkań z dziećmi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   

WKRÓTCE