Sokólski Ośrodek Kultury

      6 stycznia 2016 r. po raz pierwszy w Sokółce, ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli. Ideą przewodnią scenariusza tego wydarzenia było przedstawienie jasełek wiernych przekazowi ewangelicznemu. Uczestnicy Orszaku przeszli ulicami miasta, śpiewając kolędy i zatrzymując się na kolejnych stacjach, gdzie odgrywanym scenkom teatralnym przewodziły słowa Ewangelii.

Inicjatorem organizacji tego wydarzenia był  Sokólski Ośrodek Kultury przy wsparciu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, Parafii Św. Antoniego w Sokółce oraz sokólskich szkół.

    W imieniu organizatorów oraz całej społeczności składamy serdeczne podziękowania dyrektorom szkół, nauczycielom oraz katechetom, uczniom i rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie Orszaku. Swą pomoc okazali także księża, siostry zakonne i wiele osób prywatnych. To przedsięwzięcie pokazało, że sokólska społeczność jest coraz mocniejsza, zwarta i gotowa do działania. Potrafi zjednoczyć się i przez to osiągnąć bardzo wiele.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy wspólnie kolędować a ta symboliczna manifestacja stała się obrazem przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich.

    Za pomoc w stworzeniu tak pięknych strojów serdecznie dziękujemy właścicielce zakładu krawieckiego pani Teresie Kuźma.

WKRÓTCE