Sokólski Ośrodek Kultury

Na Mikołajkowa zabawę zaprosił dzieci Sokólski Ośrodek Kultury w sobotę 6 grudnia. Nietypowy, bo tradycyjny Święty Mikołaj, znany z chrześcijańskiej tradycji jako pierwowzór obecnie rozpowszechnionej na całym świecie postaci. Nasz Mikołaj ubrany w biskupie szaty, z mitra na głowie i złotym pastorałem przyjechał strażackim wozem. Dzieci popędziły w stronę migającego czerwonego wozu z wyjącą syreną.

     W przybycie Świętego Mikołaja wprowadziły dzieci postacie z Bajek, którym także marzyło się to spotkanie. Wspólnie z dziećmi oczekiwały na gościa: Pinokio, Kopciuszek, Piotruś Pan, Bajarz oraz Czarnoksiężnik.  Ruch towarzyszył nie tylko aktorom na scenie ale także wszystkim uczestnikom mikołajkowej zabawy. Nie zabrakło tańców i konkursów, z których najciekawsze okazały się: test na Św. Mikołaja i smaczny taniec Czekolada. Wiele emocji wzbudziła znaleziona na placu, porzucona walizka. Dzieci z zainteresowaniem śledziły kolejno wyjmowane z niej rzeczy... Któż może mieć w walizce kakao i maślane ciasteczka, zapakowany prezent, rózgę czy CV kogoś pracującego w takim zakładzie pracy: Niebo- Spółka z Nieograniczona Odpowiedzialnością? 

    Tego dnia atrakcję muzyczną zapewniły dzieciom zespołu wokalne z Korycina- młodszy Iskiereczki śpiewały i grały na instrumentach perkusyjnych zaś starsze dziewczęta czarowały słuchaczy znanymi, zimowymi przebojami.

    Na plac przed Kinem "Sokół" przyszła spora grupa dzieci wraz z rodzicami, choć niektórych odstraszyła chłodna wilgoć powietrza tego dnia.

WKRÓTCE