Sokólski Ośrodek Kultury

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom 6 listopada zorganizował pokaz filmu "Potop Redivivus". Jest to skrócona wersja "Potopu", którego premiera odbyła się w roku 1974. Po filmie, z widownią na której zasiadła tego dnia sokólska młodzież, spotkał się twórca, reżyser Jarzy Hoffman,

który w tym dniu był gościem DKF-u. Opowiadał o swoim życiu na Syberii, miłości do Trylogii Henryka Sienkiewicza oraz kulisach powstawania filmu.

    Realizacja Potopu należy do jednego z największych przedsięwzięć w historii kinematografii polskiej. W filmie zagrało 400 aktorów pierwszo i drugoplanowych oraz setki statystów. Zdjęcia kręcono w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Sceny historyczne konsultowano ze sztabem naukowców. Na potrzeby filmu uszyto 23 tysiące kostiumów i wykonano tysiące rekwizytów. Potop, to ważny film w historii polskiego kina.

    Nowa, bardziej atrakcyjna wersja bardzo podobała się sokólskiej młodzieży, która chętnie rozmawiała w reżyserem doceniając kunszt sztuki filmowej twórcy. Z pewnością przyciągnie ona do kin współczesnego, wymagającego widza.

WKRÓTCE