Sokólski Ośrodek Kultury

8 czerwca 2017 r. /czwartek/ godz. 18:00 Kino Sokół - zapraszamy na pełen humoru spektakl teatralny w wykonaniu teatru T-3. Wstęp wolny!

 

     Teraz Teatr T-3, czyli terapia tańcem i teatrem, to grupa 16 osób, tylko trzy są widzące, reszta to osoby niewidome i słabowidzące. Teatr działa przy Polskim Związku Niewidomych w Białymstoku.  Spektakl wyreżyserowali Agnieszka Możejko- Szekowska oraz Piotr Szekowski- aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

     Artyści Teatru T3 przenieśli na scenę kultowy brytyjski serial Lloyda i Crofta. W małym miasteczku, gdzieś w okupowanej przez hitlerowców Francji, działa mała kawiarnia Café René, którą upodobali sobie zarówno stacjonujący w okolicy Niemcy, jak i działacze ruchu oporu. W teatralnej inscenizacji tej opowieści o wojnie w krzywym zwierciadle nie zabrakło charakterystycznego humoru i postaci, które na dobre wpisały się w serialowy kanon: René niezmiennie czaruje kelnerki, a prawdziwie aryjska piękność Helga wodzi wzrokiem za maniakiem śledzenia ruchu oporu, Herr Flickiem. Gruber prześladuje właściciela kawiarni, który znalazł się między interesami okupantów i ruchu oporu, a Crabtree wciąż nie pozbył się swojego obcego akcentu. W sztuce nie mogło zabraknąć niekończących się poszukiwań i domysłów na temat miejsca przechowywania słynnego obrazu Upadłej Madonny z Wielkim Cycem oraz ciętych dialogów i obserwacji, które potwierdzają, że "Allo! Allo!" jest materiałem, który nie ma prawa się zestarzeć.

WKRÓTCE