Dyskusyjny Klub Filmowy "Fantom" to ponad trzydziestoletnie tradycja edukacji filmowej w Sokółce. Setki bestselerów kinowych, dziesiątki zaproszonych aktorów, reżyserów, filmoznawców i mnóstwo wspomnień.

WYSTAWA prac Juliusza Szczęsnego Batury. Grafika i Exlibris.
Na spotkanie z artystą, wspólne oglądanie prac oraz podglądanie technik odbijania grafiki zaprosiliśmy dnia 19 lutego 2020 roku do Galerii "Za Lirą" Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wystawę można oglądać i nabywać prace artysty do 13 marca 2020r.

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
Niech słowa Jana Pawła II nieustannie spełniają się z całą mocą!

Walentynki 2020 zorganizowane przez Sokólski Ośrodek Kultury były pełne nie tylko dobrych uczuć, ale również niespodzianek. "Koncert na dwa serca", który odbył się 14 lutego 2020 roku, w kinie "Sokół" Sokólskiego Ośrodka Kultury przyciągnął tych zakochanych a tych, którzy uczucia ciągle poszukują.

Ile filmów pokazało sokólskie Kino "Sokół" w 2019 r? Kilkadziesiąt! Wszystkie dobre? Kwestia gustu. Byliśmy ciekawi, czy widzowie pamiętali jakie były to filmy?

Sokółka włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu i Polaków Ratujących Żydów. Odbyły się one w czwartek 23 stycznia 2020 roku.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Sokólski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej, Zjednoczenie „Shomer – International” na rzecz dialogu żydowska chrześcijańskiego na Białorusi oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Jeszcze nie tak dawno głośno było o pożarach w Australii, a w kwietniu  płonęły lasy Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Sokólski Ośrodek Kultury organizował zbiórkę produktów, które były wsparciem dla strażaków walczących z żywiołem.

W czwartek i piątek ( 23 i 24 kwietnia 2020r.) , w godzinach od 8 do 15:30, przed budynkiem Sokólskiego Ośrodka Kultury można było w kartonach zostawić: wodę pitną w małych butelkach, żywność pakowaną hermetycznie, środki opatrunkowe i preparaty na oparzenia. Na darczyńców czekali pracownicy Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wszystkie produkty trafiąły do potrzebujących strażaków.

Dla tych , którzy chcieli wesprzeć gaszenie, poniżej podaliśmy także nr konta w celu dokonywania wpłat.

Akcja pomocy dla Strażaków zrealizowana została dzięki pomysłowi pracowników SOK-u. Przekazaliśmy dary serca Sokółczan dzielnym Strażakom z OSP w Goniądzu. Pojechała z nami Pani Burmistrz Ewa Kulikowska oraz Pan Radny Karol Krokos, a  także Basia Maj, Magda Żukiewicz i Robert Czerski za kierownicą samochodu, którego użyczył nam Pan Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz, za co bardzo dziękujemy!
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Spotkaliśmy słynną Biebrzańską Wiedźmę  Panią Agnieszkę Zach Biebrzańska Wiedźma Żal było patrzeć na te czarne plamy spalonych połaci pięknej natury Biebrzańskiego Parku Narodowego...

Dziękujemy Wam Kochani Sokółczanie za Waszą pomoc!

Dziękujemy wszystkim dzielnym Strażakom walczącym z żywiołem!
Jesteście bohaterami!

 

24 stycznia 2020 roku Sokółka gościła artystów Polskiej Opery Kameralnej. Na scenie zaprezentowali się: Małgorzata Trojanowska - sopran, Andrzej Niemierowicz - baryton, Ewa Szpakowska - fortepian oraz Kazimierz Kowalski- prowadzenie. Konferansjer tego wieczoru to znana postać polskiej sceny, śpiewak operowy - bas, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny; publiczności polskiej znany jest głównie dzięki telewizji, gdzie występował m.in. w licznych programach.

Tegoroczny Dzień Kobiet sokółczanki świętowały wyjątkowo. Każda Pani, która odwiedziła Kino Sokół 8 marca mogła poczuć się pięknie i wyjątkowo. Nazwa wydarzenia "Zadbaj o siebie" to dokładne ujęcie tego, co chcieliśmy podkreślić, na co zwrócić uwagę pań. Poczynając od zdrowia, poprzez urodę, estetykę, aż po smakołyki, które również dają nam odrobinę przyjemności.

26 stycznia 2020 r. po raz szósty Sokólski Ośrodek Kultury zorganizował koncert kolęd i pastorałek pod hasłem “Na styku kultur”.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Organizatorzy: dom kultury, sokólska parafia prawosławna pw. Św. Aleksandra Newskiego oraz Bractwo Św. Spirydona zaprosili pięć wspaniałych zespołów, które wykonały kolędy w języku polskim, białoruskim i starocerkiewnym. Utwory w różny sposób opowiadające o narodzinach Jezusa Chrystusa wykonane zostały i a’capella, z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego i z podkładami.