Tegoroczny Dzień Kobiet sokółczanki świętowały wyjątkowo. Każda Pani, która odwiedziła Kino Sokół 8 marca mogła poczuć się pięknie i wyjątkowo. Nazwa wydarzenia "Zadbaj o siebie" to dokładne ujęcie tego, co chcieliśmy podkreślić, na co zwrócić uwagę pań. Poczynając od zdrowia, poprzez urodę, estetykę, aż po smakołyki, które również dają nam odrobinę przyjemności.

26 stycznia 2020 r. po raz szósty Sokólski Ośrodek Kultury zorganizował koncert kolęd i pastorałek pod hasłem “Na styku kultur”.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Organizatorzy: dom kultury, sokólska parafia prawosławna pw. Św. Aleksandra Newskiego oraz Bractwo Św. Spirydona zaprosili pięć wspaniałych zespołów, które wykonały kolędy w języku polskim, białoruskim i starocerkiewnym. Utwory w różny sposób opowiadające o narodzinach Jezusa Chrystusa wykonane zostały i a’capella, z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego i z podkładami.

WYSTAWA prac Juliusza Szczęsnego Batury. Grafika i Exlibris.
Na spotkanie z artystą, wspólne oglądanie prac oraz podglądanie technik odbijania grafiki zaprosiliśmy dnia 19 lutego 2020 roku do Galerii "Za Lirą" Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wystawę można oglądać i nabywać prace artysty do 13 marca 2020r.

❄️Ferie, ferie i po feriach☃️... zostały już tylko dobre wspomnienia. Zajęcia organizowane przez Sokólski Ośrodek Kultury przyciągnęły dziesiątki dzieci z Sokółki a także tych, które spędzały tu ferie.  Na uczestników czekało mnóstwo ciekawych propozycji. Od zajęć teatralnych, plastycznych i tanecznych po spotkania z ekologią, nauką segregacji śmieci i pracy z muzealnymi eksponatami.

Walentynki 2020 zorganizowane przez Sokólski Ośrodek Kultury były pełne nie tylko dobrych uczuć, ale również niespodzianek. "Koncert na dwa serca", który odbył się 14 lutego 2020 roku, w kinie "Sokół" Sokólskiego Ośrodka Kultury przyciągnął tych zakochanych a tych, którzy uczucia ciągle poszukują.

28. Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! W niedzielę 12 stycznia 2020 roku setki mieszkańców naszego miasta otworzyło swoje serca na te ogólnopolską akcję charytatywną.💓💕🥰

Sokółka włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu i Polaków Ratujących Żydów. Odbyły się one w czwartek 23 stycznia 2020 roku.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Sokólski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej, Zjednoczenie „Shomer – International” na rzecz dialogu żydowska chrześcijańskiego na Białorusi oraz Instytut Pamięci Narodowej.

"Cuda, cuda ogłaszają!" Po raz piąty ulicami Sokółki ruszył Orszak Trzech Króli. Setki mieszkańców wzięły udział w tym barwnym manifeście wiary i radości z narodzin Jezusa.

24 stycznia 2020 roku Sokółka gościła artystów Polskiej Opery Kameralnej. Na scenie zaprezentowali się: Małgorzata Trojanowska - sopran, Andrzej Niemierowicz - baryton, Ewa Szpakowska - fortepian oraz Kazimierz Kowalski- prowadzenie. Konferansjer tego wieczoru to znana postać polskiej sceny, śpiewak operowy - bas, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny; publiczności polskiej znany jest głównie dzięki telewizji, gdzie występował m.in. w licznych programach.

4 grudnia 2019 o godzinie 13.00 w Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury miało miejsce otwarcie wystawy czasowej "Sokółczanin Piotr Lebiedziński 1860-1934, pionier polskiej kinematografii.